Uncategorized @tr

Video Düzenlemek İçin Hangi Bilgisayar Özeliklerine Dikkat edilir ?

Grafik işleri içinde en ilgi çekici işlerin başında gelen video düzenleme için videoyu aksatmayacak yarıda bırakmayacak yada ekranı gitmeyecek bir bilgisayarı hepimiz isteriz . Peki hangi özelikte bir bilgisayar bizim bu ihtiyacımızı karşılar ?

Hepimizin bildiği gibi Video işi gerçekten zor bir iş bunu yanında da kullandığımız bilgisayar da kötü olunca çoğu kişi gibi bizi de bu işten soğutuyor eğer işiniz video ise bunun başında Güçlü bir işlemci , Bol miktarda RAM belleği ve kaliteli, yüksek çözünürlüklü ekranları içeren bir dizi özeliği önümüze sunmaktadır .

Kullandığımız bilgisayarın Güçlü bir işlemciye ihtiyacı olmalı çünkü işlemci dediğimiz aygıt bilgisayarın beyni gibidir eğer siz kötü bir işlemciye sahip bir bilgisayar kullanıyorsanız büyük ihtimalle video düzenlerken gerçekten büyük bir sıkıntı çekiyorsunuzdur çünkü videoya bir şey eklerken veya çıkarırken ani hız düşmeleri donmalar hata emek harcadığınız videonun silmesine kadar giden büyük sıkıntılar ortaya koyar .

Bir diğer özelikse RAM belleği video düzenlerken arkada çalışan uygulamalarınızı kısıtlamak istemez kimse bu tür işlerle uğraşmamak için bilgisayarınızın RAM beleği iyi bir seviyede olması gerekiyor ve gerçekten iyi bir ekran kartı kullanıyor olmanız gerek, kısaca anlatmak gerekirse Bilgisayar alırken bu özeliklere dikkat ederseniz ihtiyaçlarınızı karşılayan bir cihaz bulmuş olacaksınız .

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir