Uncategorized @tr

Yazılım için en Uygun Bilgisayar özelikleri nelerdir ?

Eğer yazılıma ilginiz varsa ve kariyerinizi bu doğrultuda ilerletmek istiyorsanız şüphesiz iyi bir bilgisayara ihtiyacınız var demektir .

eğer yazılımla ilgileniyorsanız bildiğiniz gibi yazılımında kendi arasında çeşitli alanlara ayrılır bu alanlar Web , Mobile , IT, Nesne tabanlı makine dili seviyesinde yazılımlar diye kendi arasında kategorilere ayrılır bu kategoriler arasında en hafifi ve fazla Ram Belek yada İşlemciyi çok az yorar ama bunun tam tersi olan mobile uygulamalar üzerinde çalışacaksanız Ram beleğiniz ve bunla beraber işlemcinizi de yorar ve fazla güç tüketimine sebep olur ,

evet bir yazılımcı olarak yazılım sektörüne girmek isteyen veya yazılımcı olan arkadaşlara tavsiyem bilgisayar alırken Ram beleğe , işlemciye , ve depolama alanına dikkat edilmeli , projeleriniz daha Çok Ram belek kullanmakta ve asla 8 in altında Ram önermem .

Kısaca ideal bir programlama bilgisayarında; Intel Core-i5 İşlemci, en az 8 GB RAM ve depolama olarak da SSD bulunmasını öneriyorum. Bu özelliklere sahip bilgisayarlarda C++, Python, Java gibi birçok dili geliştirebilirsiniz.

İşletim sistemi konusuna gelince de, işletim sistemi daha çok geliştirmek istediğiniz programlama diline bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Örneğin, iOS geliştiricisi olmak istiyorsanız bir Apple bilgisayar almalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir