Oyun

FC 24 Ücretsiz Nasıl Oynanır ve Sistem Gereksinimleri

Fc 24 ücretsiz oldu!
Fc 24 ücretsiz oldu!

Oyunculara müjde: FC 24 kısa süreliğine ücretsiz!

EA Sports’un popüler futbol oyunu FC 24, Steam’de kısa süreliğine ücretsiz olarak oynanabilir durumda. Eğer henüz denemediyseniz veya oynamak için nasıl bir sistem gerektiğini merak ediyorsanız, işte detaylar…

Bildiğiniz üzere EA Games, uzun yıllardır süren geleneği bozarak FIFA serisini rafa kaldırdı. Bu yıl çıkan FC 24 ise, oyunculardan hem övgü hem de eleştiriler almıştı. Son olarak, bu popüler futbol oyunu Steam’de kısa süreliğine ücretsiz olarak sunuluyor. Üstelik büyük bir indirim de mevcut.

Dünyanın en popüler oyun platformlarından Steam, sağladığı fırsatlarla oyuncuların beğenisini kazanmaya devam ediyor. Futbol oyunu dünyasında bir ikon halini almış FIFA serisinin devamı olan FC 24, şu anda ücretsiz oynanabilir durumda.

FC 24, Steam’de pazartesiye kadar oynaması ücretsiz oldu

20 Kasım’da Türkiye fiyatlandırmalarına son verip dolar üzerinden satış yapan Steam, çıktığı ilk günden beri büyük ilgi gören FC 24 oyununu ücretsiz bir şekilde kullanıcılarına sunuyor. Oyun, pazartesiye kadar ücretsiz oynanabilir olacak.

FC 24 hafta sonu boyunca ücretsiz!

Yukarıda da belirttiğimiz gibi FC 24, bu hafta sonu boyunca Steam’de ücretsiz olarak oynanabilir durumda. Ancak, etkinlik 22 Ocak’ta sona erecek ve oyun tekrar ücretli hale gelecek.

Ayrıca bu süre boyunca FIFA 24’ün %70 indirimle sunulduğunu da belirtmek gerekir. Oyunun standart sürümü 20.99 dolar (632 TL), Ultimate Edition sürümü ise 39.99 dolar (1.207 TL) fiyatla satın alınabiliyor. Oyunun Epic Games fiyatı ise 1.199 TL olarak belirlenmiş.

FC 24 ücretsiz nasıl oynanır ve sistem gereksinimleri nelerdir?

FC 24’ü ücretsiz oynamak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

1. Steam uygulamasını açın veya [buradan](https://store.steampowered.com/) indirin.
2. Steam hesabınıza giriş yaptıktan sonra FC 24 Steam sayfasına gidin.
3. Uygulama üzerinden “Oyunu Oyna” seçeneğine tıklayın.
4. İndirme işlemi tamamlandığında ücretsiz olarak oynayabilirsiniz.

FC 24 minimum sistem gereksinimleri:

– İşletim Sistemi: Windows 10 veya 11 64-Bit
– İşlemci: Intel Core i5-6600K 3.50GHz veya AMD Ryzen 5 1600 3.2 GHz
– RAM: 8 GB
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1050 Ti 4 GB veya AMD Radeon RX 570 4 GB
– DirectX: 12
– Depolama: 50 GB
– Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

FC 24 önerilen sistem gereksinimleri:

– İşletim Sistemi: Windows 10 veya 11 64-Bit
– İşlemci: Intel Core i7-6700 3.40GHz veya AMD Ryzen 7 2700X 3.7 GHz
– RAM: 12 GB
– Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 1660 veya AMD RX 5600 XT
– DirectX: 12
– Depolama: 50 GB
– Ağ: Genişbant İnternet bağlantısı

Artık FC 24’ü ücretsiz olarak oynayabilir ve futbol heyecanını doyasıya yaşayabilirsiniz. Unutmayın, bu fırsat sınırlı süreliğine geçerli olduğu için acele edin ve deneyimleyin. İyi oyunlar dileriz!

EA Sports FC 24 Eskiden çok farklı futbol oyunları vardı, özellikle ilk konsollar zamanı çeşitli futbol oyunları oynanırdı. Sonrasında seçenekler 2’ye kadar düştü.

Bir dönem Türkiye’de futbol oynayalım demenin halk arasındaki söylemiş ‘’Gel bir PES atalım’’ olmuştu. Winning Eleven döneminden sonra PES ülkenin en iyi oyunlarındandı. Fakat yavaş yavaş kötü olmaya başlayan FIFA serisi, Electronic Arts’ın önemli yatırımları sonrasında şaha kalktı ve her geçen sene üzerine koyarak rakibini resmen piyasadan silmeyi başardı.

EA, basketbol oyunlarında rekabetini 2K’e kaptırıp NBA Live serisini sona erdirince, ortaya çıkan kaynakları FIFA serisine entegre etmeyi başardı.

2 ileri 1 geri gibi olsa da oyun sistemi bir şekilde kendini geliştirdi ve yeni nesil oynanışla birlikte, özellikle Xbox One ile PS4 zamanında çok iyi bir oyun haline geldi. Fakat NBA 2K yazımda da bahsettiğim gibi, bir oyun her sene çıkmaya başlayınca haliyle her sene büyük yenilikler beklememek gerekiyor.

EA FC 24, o konuda aslında herkesin büyük yenilikler beklediği bir oyundu. Sonuçta dile kolay 93 senesinden beri devam eden bir seriden bahsediyoruz.

FIFA 93, 94, 95 derken milenyum çağıyla birlikte FIFA 2000, 2001 diye devam etti. Nihayetinde 2006 senesinde iki bin takısını bırakarak FIFA 06, 07 diye yoluna devam etti.

Artık bu böyle gider derken FIFA serisi için 2023 yılı, ya da tam adıyla FIFA 23 oyunu son oldu. Electronic Arts, dünya futbolunun merkezi olan ve adını da buradan alan FIFA’ya daha fazla lisans ücreti ödemek istemediğini söyleyerek oyunun adını değiştirdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir